CZENPL

Sport a zábava

 

Letní sezóna:

Ameryka1 Koupaliště a lanové centrum Ameryka – stačí vyjít pár kroků před ubytovnu a jste v areálu letního koupaliště Ameryka, jehož součástí je i lanové centrum pro dospělé i nízké lanové překážky pro děti. Areál dále nabízí hřiště na beach volleyball, dětské hřiště s pirátskou plachetnicí. Koupaliště nabízí celkem 3 bazény, velký tobogán a několik skluzavek a vodních atrakcí pro děti.

www.hotelameryka.cz

 Kempaland Kempaland – jen 5,2 km od ubytovny v obci Bukovec se nachází velký volnočasový areál pro rodiny s dětmi. Nabízí řadu atrakcí např. aquazorbing, trampolíny, horské káry, summertubing, nordik walking, jízdu v dětských aku čtyřkolkách nebo lukostřelbu.

www.kempaland.cz


Bobovka Bobová dráha a dětský zábavní park Mosty u Jablunkova – 5,3 km od naší ubytovny se nachází celoroční zábavní areál SKI Mosty, mezi hlavní atrakce patří bobová dráha s celoročním provozem. Délka sjezdu činí 650 m, můžete sjíždět až 40 km rychlostí. V těsném sousedství bobové dráhy se nachází lanové centrum, dětské lanové centrum, lezecké stěny, bungee trampolíny, dětské trampolíny, dětský zábavní park, sjezd na horských koloběžkách, sjezd na laně – Gorolszus.

www.skimosty.cz

Mionsi Prales Mionší – 8,7 km od ubytovny se nachází známý Beskydský prales Mionší. Tato přísně chráněná národní přírodní rezervace je největším komplexem přirozeného jedlobukového lesa karpatského typu na našem území. Pro veřejnost nabízí NPR Mionší nahlédnutí do okrajových částí pralesa, a to díky naučné stezce Mionší o délce cca 7 km s 10 zastaveními. Trasa naučné stezky je středně náročná, celkové převýšení je 330 m. Vzhledem k tomu, že třetina trasy vede po úzkých chodnících, není vhodná pro osoby se ztíženou pohyblivostí a dětské kočárky. Naučná stezka je veřejnosti přístupná v sezóně od 1.června do 15. září a je značena dřevěnými šipkami s emblémem tetřeva. Trojmezi Trojmezí– 8,5 km od turistické ubytovny je místo, kde se stýkají hranice tří států: Česka, Polska a Slovenska. Zavede Vás k němu žlutě značená trasa z obce Hrčava, kde je možno dojet autem. Na rozhraní tří států byly vztyčeny tři trojboké žulové jehlanovité monolity o výšce 215 cm, každý z nich je opatřen státním znakem jednotlivého státu a jejich názvem, přičemž jejich umístění je dáno tak, aby se nacházely na svém „domovské území“ a státním znakem jsou natočeny k trojmeznímu bodu. Na tomto místě byl rovněž zřízen přechod na turistické stezce mezi Českou a Polskou republikou. Na Hrčavě se také pravidelně koná Cyrilsko-Metodějská pouť.

Cyklotrasy Cyklotrasy – blízský hotel Ameryka disponuje vlastní půjčovnou a servisem kol včetně jízdních kol pro děti. Takže stačí zaparkovat u ubytovny, půjčit si kolo a vyrazit na některou z okolních cyklostezek, které kolem ubytovny vedou nebo jen tak naslepo směrem k Bukovci, do Mostů u Jablunkova nebo krásným údolím Lomné – trasy cyklostezek na www.jablunkovsko.cz.

Turistika Pěší turistika – naší ubytovnu můžete využít jako výchozí místo k pěším vycházkám a tůrám po Těšínských Beskydech. Vyrazit můžete třeba do Mostů u Jablunkova (5,3 km), na Gírovou (5,1 km), Studeničný vrch (5,1 km), Velký Stožek (5,2 km), Komorovský grůň (5,6 km), Kyčeru (5,6 km), Vrch Skalka (6,8 km) a dál.

Muzeum Archív vojenské historie Těšínského Slezska - pár set metrů od ubytovny v centru Jablunkova se nachází toto jedinečné muzeum, které ocení všichni milovníci historie a vojenství.

Toto malé místní muzeum je ideálním turistickým cílem v případě špatného počasí.

Zimní sezóna:

Kempaland2 Dětský lyžařský areál Kempaland – 5,1 km od ubytovny se nachází multifunkční lyžařský areál pro celou rodinu. Nabízí velké množství doplňkových atrakcí jako např. osvětlené večerní lyžování, lyžařskou a snowboardovou školu, dětskou lyžařskou školku s iglú, dětský sněhový koutek, osvětlené parkování o kapacitě 100 míst zdarma, vč. vyhrazeného místa pro TP, půjčovnu, skiservis, prodej lyží a snowboardů (SKIZY), svah pro sáňkování a bobování, nekuřácký Ski bar s přebalovacím pultem pro děti, snowtubing – jízdu na člunech ve sněhovém korytě, projížďky na saních tažených koňmi – „kulig“

www.kempaland.cz

Mosty Lyžařský areál Mosty u Jablunkova – 5,1 km od ubytovny se nachází velice dobré středně náročné lyžařské svahy areálu SKI Mosty. Kromě špičkově upravených svahů se v areálu nachází běžkařské stopy a v noci osvětlené běžkařské trasy. Areál dále nabízí svah s překážkami pro snowboardisty. V areálu funguje také večerní lyžování a řada dalších doplňkových atrakcí.

 www.skimosty.cz


Bezky Běžkařské trasy – turistická ubytovna GOROL může být Vašim nástupištěm na běžkařské trasy a tůry do okolí. Např. do Mostů u Jablunkova (5,3 km), na Gírovou (5,1 km), Studeničný vrch (5,1 km), Velký Stožek (5,2 km), Komorovský grůň (5,6 km), Kyčeru (5,6 km), Vrch Skalka (6,8 km) a dál.

 Akvapark Krytý akvapark Zagroň - Istebna – hned za hranicí s Polskem, cca 14km od naší ubytovny, se nachází lyžařský areál Zagroň, jež nabízí kromě kvalitního lyžování, také zajímavý relax ve velkém krytém aquaparku. 

 Polanka Další známé lyžařské areály do 10 km od ubytovny: Ski areál Hrádek ve Slezsku (4,8 km), lyžařské svahy v Dolní a Horní Lomné (5-10 km), lyžařský svah Polanka (3 km), lyžařský svah Gírová (5 km)